Zpravodajství

V případu střílejících policistů na řidiče se mění obvinění

V případu střílejících policistů na řidiče se mění obvinění
Zdroj: TV Nova

Ve vyšetřování případu policistů, kteří stříleli na řidiče nastávají výrazné změny. Původně byl v této věci obviněn řidič osobního vozu. Policisté totiž tvrdili, že svým autem najížděl do policejního vozu. Obvinili jej tedy z trestného činu napadení veřejného činitele. Státní zastupitelství v České Lípě ale nyní případ přehodnotilo. Na místě obviněných možná stanou policisté.

Pana Jehličku z České Lípy pronásledovala v autě policejní hlídka. Snažila se jej zastavit. K dosažení tohoto cíle ale použila pistoli. Na vůz pana Jehličky policisté 13 krát vystřelili. Policie tehdy jejich střelbu označila za důvodnou. Pana Jehličku tak následně obvinila z útoku na veřejného činitele. Policisté totiž tvrdili, že svým autem najížděl na policejní vůz.

Zvrat ve vyšetřování

Nyní ale nastává ve vyšetřování tohoto případu zvrat. Panu Jehličkovi se podařilo z nařčení policie očistit. Státní zastupitelství v České Lípě případ přehodnotilo. Obviněnými se v této věci stanou možná policisté.

Trestní stíhání za útok na veřejného činitele
Za panem Jehličkou se onehdá hnala dvě policejní auta. Policisté poté zahájili na jeho vůz palbu. Jehlička útok policistů popisuje slovy: „Nejdřív se mi rozletělo zadní sklo. Na to jsem dostal jednu ránu do zad od kulky, druhá mě škrtla na ruce." Policisté na něj celkem vystřelili 13 krát. Policejní orgány přišli ale s tímto prohlášením: „Služební zákrok byl předběžně vyhodnocen jako oprávněný. Za najíždění na policejní vozidlo řidiči nyní hrozí trestní stíhání pro útok na veřejného činitele s trestní sazbou od 1 roku do 5 let odnětí svobody."

Obchodník s citlivými informacemi
Jehlička však situaci popsal zcela jinak. Na křižovatce prý přibržďoval. Když za sebou uslyšel hvízdání gum, zrychlil. Dodal: „V tu chvíli stopka vidět nebyla." Na prohlášení policistů reagoval stížností. Případ začala řešit Inspekce ministerstva vnitra. Jehlička je známý jako obchodník s citlivými informacemi. „Bral jsem to jako přímý útok na moji osobu. V autě jsem měl spoustu materiálů na českolipskou policii, které už jsem předal BIS," uvedl Jehlička.

Vyšetřování ještě není u konce
Vyšetřování případu v současné době stále ještě probíhá. Státní zástupce se vyjádřil, že policisté v tomto případu lhali. Jehlička podle jeho tvrzení na policisty nenajížděl. Státní zástupkyně tak trestní stíhání na jeho osobu zastavila. Inspektoři nyní vyhodnotí všechny znalecké posudky a expertízy. Pak se rozhodne co bude dál.

 

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz