Zpravodajství

Za sérii bankovních loupeží půjde gang sedět

Ústecký krajský soud dnes poslal za mříže gang mužů, kteří mají na svědomí šest bankovních loupeží po celé zemi. S pistolí v ruce ukradli dohromady přes dva a půl milionu korun.

Skupinka lupičů přepadávala banky jako na běžícím pásu. Tady vidíte jejich první akci v Mostě. Maskovali se brýlemi a čepicí, peníze odnášeli v tašce. Na policejních fotkách můžete rozeznat i zbraně, které k loupežím požívali.

 

Stejným způsobem pak třikrát po sobě vykradli komeční banku v praze osm. Následovaly loupeže v Lovosicích a Teplicích. Při odchodu se prý vždy ještě zdvořile rozloučili. U soudu se lupiči hájili tím, že zbraň nechtěli použít, ta měla údajně jen zastrašit personál banky.

Hlavou skupiny byli Josef Gruncl, Jiří Mrnka a Miloš Haubner. Soud je dnes poslal za mříže na devět, sedm a pět a půl roku. Další dva muži, kteří ve skupině fungovali jako řidiči, dostali podmínku. Mezi odsouzenými byl bývalý profesionální voják.

S bankovním gangem spolupracoval také jeden mostecký policista, ten si dnes ale rozsudek nevyslechl. Jeho případem se bude samostatně zabývat až pražský soud.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz