Zpravodajství

Poradce ministra zemědělství pronajímal pozemky, na nich pak byla skládka odpadu

Poradce ministra zemědělství pronajímal pozemky, na nich pak byla skládka odpadu
Zdroj: TV Nova

Ministr Gandalovič je na ministerstvu zemědělství druhý den a už musí řešit problém kolem šéfa poradců ministerstva. Jednomu člověku ze svazů soukromých zemědělců vadí osoba, která poradce už několik měsíců řídí. Jde o Michala Pospíšila. Tento muž je totiž jednatelem společnosti, která vlastnila bývalý statek v Libčevsi na Lounsku, kde vloni vznikla nejznámější a největší skládka německého odpadu.

 Ta už je ale minulostí. Areál bývalého statku tehdy vlastnila společnost OLD Hen Libčeves a jejím jednatelem je Michal Pospíšil. Ten statek pronajal firmě BAU-24, která si sem nechala tisíce tun odpadků navézt. Michal Pospíšil nebyl nikdy z podílu na dovozu obviněn, protože byl pouze pronajímatel. Věděl ale, že BAU 24 sem bude navážet smetí.

Soukromí zemědělci teď zjistili, že Pospíšil funguje na ministerstvu zemědělství jako šéf poradců a to se jim nelíbí. Pospíšil považuje kauzu Libčeves za uzavřenou a říká, že se dostatečně poučil. Důvod odejít dobrovolně z postu šéfa poradců ale nevidí. Na ministerstvu zemědělství teprve včera zasedl ministr Petr Gandalovič a říká, že se na celou věc podívá. Poradce Michal Pospíšil prý nechá rozhodnutí čistě na novém ministrovi zemědělství. Ten by měl konečný verdikt říct během pár dní.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz