Zpravodajství

Usmíří Ringo Čech Kocába s Pavlíčkem?

Usmíří Ringo Čech Kocába s Pavlíčkem?
Zdroj: Sony BMG

Řadu pracovních plánů si na rok 2007 připravil hudebník, divadelník a výtvarník František Ringo Čech (63). Zcela výjimečný je společný projekt, který chce realizovat s legendami české rockové scény Michalem Pavlíčkem a Michaelem Kocábem. Čech se totiž rozhodl napsat rockovou křesťanskou mši.

"Ten nápad mi v hlavě ležel už dlouho a nedávno jsem se rozhodl, že jej konečně dotáhnu do konce. Oslovil jsem s nápadem vytvořit klasické rekviem v rockové podobě Kocába a Pavlíčka. Oba souhlasili a domluvili jsme se, že napíšu text a oni vytvoří hudbu. Nepůjde o žádnou parodii nebo humor, bude to naprosto vážná věc. Teď už jsem ve fázi, kdy shromažďuji potřebný materiál, studuji všechna rekviem, která v minulosti vytvořili mistři vážné hudby, a seznamuji se s liturgií, která se při mši používá. Kdy ale bude celý projekt hotov, nejsem schopen říct. Patrně však spatří světlo světa ještě letos," prozradil František Ringo Čech.

"Mnoho plánů mám i v dalších oblastech. Zanedlouho uvede moje divadlo premiéru nové hry Čachtická paní. Tady myslím, že se mi podařil dokonalý tah. Hlavní roli totiž bude hrát Mojmír Maděrič. Čekal jsem, že bude nabídkou zděšen, ale stal se opak - Mojmír byl  velmi nadšený. Kromě toho chci napsat druhý díl Dívčí války a také Průvodce Čecha Evropskou unií a divokým okolním světem," dodal.

Minulý rok? Katastrofa!
I když má František Ringo Čech velký smysl pro humor, tvrdí, že s příchodem nového roku prochází obdobím velké rozčilenosti a deziluzí. Jakmile přijde řeč na českou politiku a situaci ve společnosti, neváhá dokonce používat jadrné výrazy.

"Dá se říct, že mě v minulém roce nasralo úplně všechno. Díky tomu se ze mne stal nevlídný, rozzuřený stařec. Děsí mě například marnotratnost státního aparátu. Republika má otevřené žíly, krev teče na všechny strany a na úkor občanů se plýtvá státními penězi. Domnívám se, že jednoho dne i u nás nastane argentinský syndrom a naše drahá republika už to nevydrží a zhroutí se. Toho se děsím. Případná hospodářská krize většího rozsahu by totiž především tvrdě zasáhla miliony řadových občanů. Lidé, kteří si už tolik let utahují opasky, si takový osud nezaslouží," zamračil se hudebník.

"Místo novoročních předsevzetí mám přání, takové životní sny. Jsou dlouhodobé a pouze dva. První je setkání s Claudiou Schifferovou. A potom dát Angličanům při utkání hlavou branku ve Wembley, což je jejich fotbalový chrám. Ale vlastně mě teď napadá, že mám ještě jeden sen. Přál bych si, aby byla pravda, že se člověk převtělí do jiné bytosti a prožije další život. Strašně bych si totiž přál převtělit se do operního pěvce Pavarottiho," dodal F. R. Čech zasněně.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz