Zpravodajství

Po prvním rudém koberci šel Anglický král i velbloud - video

Po prvním rudém koberci šel Anglický král i velbloud - video

Pražské Příkopy včera ožily slavnostním uvedením snímku Obsluhoval jsem anglického krále. Po prvním rudém koberci v tomto roce se prošel velbloud, poté herci včetně obou zahraničních hvězd a režiséra Istvána Szaba a na závěr i režisér Jiří Menzel.


Snímek Obsluhoval jsem anglického krále má už nyní jedno prvenství. Stal letos prvním filmem, kvůli němuž byl vybalen červený koberec. Po něm do kina vstoupili Rudolf Hrušínský mladší, Ivan Barnev s manželkou, Pavel Nový, Oldřich Vlach, Zdeněk Žák, Petra Hřebíčková, Tonya Graves a na závěr režisér Jiří Menzel s manželkou a herečkou Julií Jentsch. Milým překvapením byla návštěva maďarského oskarového režiséra Istvána Szaba, který si ve filmu vystřihl menší roli.

Vzácné hosty přivítali moderátoři Televizních novin Rey Koranteng a Lucie Borhyová a neopustili je ani po projekci, neboť večer pokračoval velkolepou oslavou ve stylu třicátých let.
TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz