Zpravodajství

Tramvaj vláčela muže kilometr, nepřežil

Tramvaj vláčela muže kilometr, nepřežil
Zdroj: TV Nova

Přibližně jeden kilometr vláčela tramvaj tělo nejspíše opilého muže v noci na dnešek v pražských Řepích. Nehody si řidič nevšiml. Podle všeho se chodec dostal mezi dvě soupravy, jenže v takových případech jsou řidiči tramvají ovšem bezmocní. Mezi vozy totiž nevidí.

Vše začalo někde v těchto místech. Když projížděla tramvaj, muž podle všeho zavrávoral a spadl mezi vozy. Tramvaj vyjela z konečné a pokračovala normálně po trase. To, že vláčí zřejmě opilého muže, řidič podle svých kolegů vůbec nevěděl.

 

 

Řidič vlekl tělo přibližně jeden kilometr

 

Mohlo se prý jednat o bezdomovce, kteří často jezdí tramvajemi z konečné na konečnou, aby venku nemrzli. Muž neměl šanci přežít. Pokud se někdo dostane mezi soupravy, řidič o tom prakticky nikdy neví. Může se to stát kdekoliv a komukoliv. K podobným nehodám dochází pouze vyjímečně, ale prakticky vždy končí tragicky.

 

Aby měl řidič tramvaje přehled o tom, co se děje mezi vozy a v bezprostřední blízkosti soupravy, musí se nyní spolehnout na zrcátka a nebo si počkat na nový typ tramvaje, který má boční kameru. Těch ale v Praze jezdí jen pár.

 

S tím, že by byly i stávající starší tramvaje osazeny kamerami, se nepočítá. Noční nehoda se stále vyšetřuje. Čeká se na pitevní zprávu, zda nebyl muž opilý. Poté by celý případ musel vyšetřovatel odložit, jelikož by se jednalo o souhru nešťastných náhod.

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz