Zpravodajství

Tramvaj vláčela muže kilometr, nepřežil

Tramvaj vláčela muže kilometr, nepřežil
Zdroj: TV Nova

Přibližně jeden kilometr vláčela tramvaj tělo nejspíše opilého muže v noci na dnešek v pražských Řepích. Nehody si řidič nevšiml. Podle všeho se chodec dostal mezi dvě soupravy, jenže v takových případech jsou řidiči tramvají ovšem bezmocní. Mezi vozy totiž nevidí.

Vše začalo někde v těchto místech. Když projížděla tramvaj, muž podle všeho zavrávoral a spadl mezi vozy. Tramvaj vyjela z konečné a pokračovala normálně po trase. To, že vláčí zřejmě opilého muže, řidič podle svých kolegů vůbec nevěděl.

 

 

Řidič vlekl tělo přibližně jeden kilometr

 

Mohlo se prý jednat o bezdomovce, kteří často jezdí tramvajemi z konečné na konečnou, aby venku nemrzli. Muž neměl šanci přežít. Pokud se někdo dostane mezi soupravy, řidič o tom prakticky nikdy neví. Může se to stát kdekoliv a komukoliv. K podobným nehodám dochází pouze vyjímečně, ale prakticky vždy končí tragicky.

 

Aby měl řidič tramvaje přehled o tom, co se děje mezi vozy a v bezprostřední blízkosti soupravy, musí se nyní spolehnout na zrcátka a nebo si počkat na nový typ tramvaje, který má boční kameru. Těch ale v Praze jezdí jen pár.

 

S tím, že by byly i stávající starší tramvaje osazeny kamerami, se nepočítá. Noční nehoda se stále vyšetřuje. Čeká se na pitevní zprávu, zda nebyl muž opilý. Poté by celý případ musel vyšetřovatel odložit, jelikož by se jednalo o souhru nešťastných náhod.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz