Zpravodajství

Firma nabízí na webu univerzální klíče k autům.

Firma nabízí na webu univerzální klíče k autům.
Zdroj: TV Nova

Návod pro zloděje. I tak by se dala nazvat stránka, která se objevila na internetu a která nabízí univerzální klíče k otevírání téměř všech zámků osobních aut. Jen za pár tisíc korun si tak kdokoli může pořídit profesionální nástroje, kterými zdolá i ten nejbezpečnější zámek. Výrobci automobilů i odborníci na zabezpečení jsou zděšeni. Redaktor TV Nova Tomáš Hauptvogel připravuje další informace.

Profesionální otevírací nástroje dokážou bez problémů otevřít auta Volkswagen, Audi, Seat, Škoda, Porsche, Ford, BMW i Jaguár. Prodejce dokonce garantuje velmi snadné zacházení a vysokou účinnost.

 

Opravdu pak slouží k otevírání dveří. Není to jednoduché. Člověk musí mít trochu cviku. Neotevře dveře za vteřinu, ale tak za minutu, za dvě. A to bez jakéhokoliv poškození zámku. O zákaznících má pan Ivanov, který klíče nabízí, jasno, když říká: "Autodílny, automechanici, zámečníci, co se tím zabývají."

 

Univerzální klíče jsou ale noční můrou výrobců automobilů. Ti do svých vozů montují stále důmyslnější bezpečnostní systémy. Klíče si ale dokážou poradit i s nimi. Teď chtějí někteří předat celou záležitost právnímu oddělení. A v případě, že dojdou k závěru, že může být  páchána trestná činnost, předají celou věc orgánům činným v trestním řízení.

 

To, že jsou profesionální otevírací nástroje velmi lehce zneužitelné, potvrzuje i odborník na zabezpečení automobilů. Je to určitě zneužitelné k trestné činnosti. Něco si necháte v autě, v kufru, který pak zloděj otevře, sebere věci a zavře. Nikdo nic nepozná.

 

Odpovědnost za případné loupeže pomocí univerzálních klíčů ale prodejce striktně odmítá: „To je, jako když u sebe budete mít pistoli, tak ten, co vám ji prodal, neví, jestli ji nezneužijete." Jedinou účinnou ochranou proti klíčům je podle specialistů zaslepení mechanického zámku a používání pouze dálkového ovládání.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz