Zpravodajství

V Tachově řádí brutální strážník, město si ho ale pochvaluje

V Tachově řádí brutální strážník, město si ho ale pochvaluje
Zdroj: TV Nova

Jeden z městských strážníků v Tachově se stal postrachem města. Vladimír Ditrych, o kterém je řeč, údajně podle výpovědí svědků například ohrožoval pistolí řidiče, který špatně zaparkoval. Radnice ani městská policie se prý ale stížnostmi místních lidí nezabývají. A samotný strážník? Ten všechno popírá.

Řada lidí tady v Tachově si na jednání strážníka stěžuje, málokdo ale o tom hodlá otevřeně mluvit, bojí se totiž pomsty. Jeho metody jsou prý velmi nevybíravé. Jeden z mužů v naší reportáži má totiž lékařskou zprávu, kde jsou výsledky zásahu pana Ditrycha a říká: "Skončil jsem na zemi, kde mi mlátil hlavou o asfalt."

 

Strážník má být vysazený i na místního bezdomovce. Často ho prý napadá. Když ho chtěl například vypudit z kontejneru, kam se schoval před mrazem, šel na to opravdu originálně. "Přijel za čtvrt hodiny a polil mi vodou," vysvětluje bezdomovec.

Strážník říká, že jde o pomluvy. Jenže s neobvyklým chováním muže v uniformě mají potíže také řidiči. Jeden ze svědků říká: "Tady jsem zastavil, strážník Ditrych ke mně přiběhl, udeřil mě vysílačkou do úst. Začala mi téct krev". V dalším případě zase za jedno špatné parkování strážník vytáhnul pistoli.

Všechna trestní oznámení zatím skončila u přestupkové komise. Ta sice některé stížnosti uznala jako oprávněné, starosta je ale s Ditrychem i tak spokojen. Je přísnější, ale ono je to v pořádku, říká město.

Ostatní jsou ale jiného názoru. Tady je zjevně podezření na spáchání trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele. Podle námi osloveného právníka by se lidé neměli bát podávat trestní oznámení a stížnosti. Na základě toho by se pak mělo jednání strážníka důkladně prošetřit.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz