Zpravodajství

Tragická nehoda na D1: dva lidé mrtví

Tragická nehoda na D1: dva lidé mrtví

Na dálnici D1 došlo včera v noci k tragické nehodě. Osobní vůz tu zezadu naboural do kamionu. Dva lidé při nehodě zemřeli.

Zdroj: TV Nova

Tragická nehoda se stala včera v noci na 83. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Osobní vůz tu zezadu naboural do rumunského kamionu. Řidič osobního vozu i jeho spolucestující byli na místě mrtví.

Mikrospánek nebo selhání brzd

K nehodě došlo na přehledném úseku dálnice v místě mírného stoupání. Řidič kamionu tvrdí, že nehodě už nemohl nijak zabránit. Podle policie je možné, že řidič osobního vozu za volantem usnul nebo mu selhaly brzdy. Pravé příčiny nehody se budou nyní šetřit.

Čtyřkilometrová kolona

Kvůli této dopravní nehodě se na dálnici D1 vytvořila čtyřkilometrová kolona. Doprava tu byla ochromena na čtyři hodiny. Silnice byla normálně průjezdná až v pozdních večerních hodinách.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz