Zpravodajství

Sdružení obrany spotřebitelů varuje před firmou, která za sehnání zákazníků slibuje osobní vůz

Sdružení obrany spotřebitelů varuje před firmou, která za sehnání zákazníků slibuje osobní vůz
Zdroj: TV Nova

Sdružení obrany spotřebitelů varuje před firmou, která slibuje za sehnání nových zákazníků odměnu v podobě osobního vozu. Firma zároveň slibuje, že veškeré poplatky spojené s provozem auta takovémuto člověku zaplatí. Kdo ale nesežene nové klienty, ten o vůz přijde. A záloha, která se na začátku spolupráce vybrala, je nevratná. Společnost nyní čelí trestnímu oznámení. Je podezřelá z podvodu.

Když přivedete měsíčně tři nové klienty, dostanete osobní vůz za jednadvacet tisíc korun. To slibovala jedna firma na stránkách novin i internetu. Auto firma klientovi slibovala svěřit do jeho rukou na čtyři roky. Klient tedy na počátku spolupráce zaplatí 20 400 korun, za tuto částku obdrží osobní vůz a poté čtyři roky jezdí zadarmo. Auto je tedy pro klienta odměnou za to, že dělá společnosti reklamu. Že shání společnosti nové zákazníky. Kdo ale nesplní podmínky ve smlouvě o auto přijde. A peníze, které původně do auta vložil, zpět nedostane. Podle jednatelů firmy je vše v pořádku. Brání se tím, že všichni tito lidé jsou obchodními zástupci a auta jsou tedy považována za služební.

Činností této společnosti se nyní zabývá policie. Jedna zájemkyně o takovýto osobní vůz na firmu podala trestní oznámení. Policisté tak zahájili proti firmě trestní řízení pro podezření ze spáchání podvodu. Sdružení obrany spotřebitelů proto před podobnými inzeráty varuje.

 

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz