Zpravodajství

Nad důvěrou vlády stále visí velký otazník

Nad důvěrou vlády stále visí velký otazník
Zdroj: TV Nova

Taktizování a hra silných nervů, asi tak by se dalo popsat současné dění na politické scéně. Přesně týden zbývá do hlasování o důvěře pro druhou vládu Mirka Topolánka. Premiérův dopis poslancům ČSSD se žádostí o podporu zůstal bez odezvy. Sociální demokracie naopak hledá cestu, jak se zmocnit výběru možného příštího premiéra.

Vláda velké nejistoty, tak někteří politologové pojmenovali v úterý jmenovaný kabinet Mirka Topolánka. Zda přežije příští pátek, je otázkou.

 

Je pro mě nepřijatelné, abych tuto vládu podpořil. Tak odpovídá většina sociálních demokratů na dopis od premiéra, ve kterém je žádá o toleranci. ČSSD oficiálně tvrdí, že nikdo z jejích řad vládu neumožní, sama ale dobře ví, že velké otazníky visí nad poslanci Melčákem a Pohankou, kteří vystoupili z klubu. Telefon nezvedají, jak budou hlasovat, nikdo neví. ODS zase oficiálně říká, že kromě dopisů s nikým jmenovitě nejedná. Hledá hlasy i u nás, tvrdí ale komunisté.

Velkým tématem je stále znovuzvolení šéfa sněmovny Vlčka, které chtějí ještě před hlasováním o důvěře prosadit sociální demokraté. Někteří se dnes nechali slyšet, že už vědí, jak obelstít pravici, pokud kvůli tomu neumožní mimořádnou schůzi sněmovny. Vlček řekne, že rezignovat chtěl, jak slíbil, ale nebylo mu to umožněno, a tak v čele sněmovny zůstane dál i s pravomocí vybrat při případném třetím pokusu nového premiéra.

 

Podle dohody měly totiž o novém šéfovi sněmovny rozhodovat všechny strany. Na jednom se ale shodují všichni, dění tady ve sněmovně bude příští týden rozhodně napínavé a stát se může prakticky cokoliv.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz