Zpravodajství

Američan se v Kuřimi popálil při přelézání vagonu

Američan se v Kuřimi popálil při přelézání vagonu

Skotačení u kolejí se ne vždy vyplácí. Své o tom ví 20letý Američan, jenž se v noci na sobotu popálil v Kuřimi na Brněnsku. Při přelézání vagónů jej zranilo vysoké napětí. Nyní leží s popáleninami na polovině těla v brněnské nemocnici. Uvedl to mluvčí krajských záchranářů Luděk Kašparovský.


Pětice mladých lidí si chtěla zkrátit cestu domů. Tři z nich zvolili cestu podchodem pod tratí, Američan a Čech ale chtěli přelézt odstavené vlaky, popsal policejní mluvčí. Ostatním ze skupiny se nic nestalo. "Stav mladíka je stabilizovaný a poranění jsou vážná," doplnila mluvčí bohunické nemocnice Anna Nesvadbová.

Drážní inspekce eviduje ročně asi desítku podobných případů ročně. Většina z nich končí smrtí popáleného, často dětí a mladých lidí.

Například loni v březnu zemřel muž poté, co v Adamově na Blanensku přelézal odstavený vagon. Jen o tři dny později přišel o život dvanáctiletý chlapec, který se popálil při přelézání vagonu ve stanici v Čejeticích na Strakonicku.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz