Zpravodajství

Skini pochodující Otrokovicemi se střetli s anarchisty

Skini pochodující Otrokovicemi se střetli s anarchisty

Pravicoví radikálové z hnutí Národní korporativismus proti levici opět manifestovali v Otrokovicích. Akce se účastnilo několik stovek skinů z celé ČR, ale i ze Slovenska. Pochod doprovázeli četné potyčky s anarchisty. Vzduchem létaly lahve od piva nebo petardy. Policie tedy pochod předčasně ukončila.


Do města přijelo zhruba 200 až 250 pravicových radikálů, sdělil jejich mluvčí. Zhruba stejný, ale možná i větší byl počet anarchistů.

Pravicoví radikálové se shromáždili před vlakovým nádražím v Otrokovicích. Po 15:00 se vydali na pochod městem.

Organizátoři akci předem nahlásili otrokovické radnici, která na shromáždění upozornila občany vylepenými letáky. I přesto měli občané z pochodu strach.

Podobná akce byla před dvěma lety

"Už jsem je tady zažila před dvěma lety a raději jsem zavřela obchod a budu je pozorovat z povzdálí," řekla jedna z obyvatelek Otrokovic před začátkem demosntrace.

Podobné shromáždění se v Otrokovicích nekoná poprvé. Její organizátoři na svých internetových stránkách označují město jako antifašistické.

Národní korporativismus (NK) vznikl v roce 2004, má zhruba 200 členů po celé republice. Podle ministerstva vnitra patří NK mezi subjekty monitorované jako pravicově extremistické. Aktivisté, kteří sledují dodržování lidských a občanských práv, ho označují za nacionalistickou organizaci.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz