Zpravodajství

V ústecké cukrárně měli tyčinku na věčné časy

Pravděpodobně roztržitost pracovnice jedné cukrárny v Ústí nad Labem pobavila zákazníky některých obchodů. Lidé si totiž mohli koupit kokosovou tyčinku, na které bylá doba trvanlivosti vyznačená do třicátého února. To z ní v podstatě udělalo tyčinku věčnou, protože únor je zkrátka kratší.


Poslední várka kokosového kmenu zákazníky překvapila. Podívejte se - jeho trvanlivost je až do třicátého února. V kalendáři ale takové datum budete hledat marně.

Špatně nastaveného data na etiketovacích kleštích si pracovnice nevšimla, a pak začala značit jeden výrobek za druhým. 30. únor v kalendáři skutečně nikdy nebyl. Dva roky po sobě ho ale zažili lidé v bývalém Sovětském svazu. V roce 1929 zavedl tamní režim revoluční kalendář. A stejné to bylo i ve Francii.

Výrobna cukrovinek se za nepozornost zákazníkům omluvila, všechny špatně označené tyčinky už její pracovníci přetiskly.

Pokud jste tedy i vy koupili kokosový kmen, věřte nám, že jeho trvanlivost je do 28. února - ostatní rámečky v kalendáři jsou skutečně prázdné.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz