Zpravodajství

Patálie se zdravotním pojištěním

Patálie se zdravotním pojištěním
Zdroj: TV Nova

Čeští občané, kteří se krátkodobě vrací ze zahraničí, mohou mít problém se zdravotním pojištěním. Všeobecná zdravotní pojišťovna už odmítla pojistit jednoho takového člověka v plném rozsahu s tím, že musí být v České republice buď zaměstnán nebo přihlášen na pracovním úřadě. Podle svazu zdravotních pojišťoven ale udělala VZP chybu.

Petr Seidel je Čech, který se svou přítelkyní přicestoval na necelý měsíc z Austrálie. Hned po příletu se chtěl přihlásit u VZP v Liberci, aby si mohl nechat udělat preventivní kontroly u svých lékařů. )

I když si Petr s Lenkou chtěli pojištění platit sami, neuspěli. Prý proto, že tady nepracují.

Petr s Lenkou tak za každé vyšetření museli platit na dřevo. Základní prohlídka u zubaře přitom vyjde na zhruba tisíc dvě stě korun. Vytržení zubu kolem pěti set a plombu pořídíte od osmi stovek.

Všeobecná zdravotní pojišťovna nejprve chybu nepřipouštěla. Když jsme se o případ začali zajímat my, otočila.Problém ale je, co s penězi, které už dvojice u lékaře zaplatila. Podle pojišťovny by je měla dostat zpátky.

O tom, že by peníze měla pacientovy zpětně vyplatit pojišťovna, v centrále VZP nechtěli ani slyšet. Černý Petr v podobě účtenky, tedy zřejmě zůstane Petrovi a Lence.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz