Zpravodajství

Zmatení hrobů ve Vysokém Mýtě

O tom, že si člověk nemůže být jistý klidem ani na místě svého posledního odpočinku se přesvědčili ve Vysokém Mýtě. Ke stejného hrobu několik desítek let chodí dvě úplně cizí rodiny. Obě si přitom mysleli, že v hrobě mají pohřbené své rodiče. Na záměnu by se nepřišlo nebýt nedávného pohřbu příbuzného jedné z rodin.


Když přišel pan Kučera dát na hrob svého otce květinu, nevěřil svým očím.Obruby a náhrobek nebyly na svém místě, na hrobě byla čerstvá hlína a věnce. Přestože panu Kučerovi nikoho neumřel, nedávno tu někoho pohřbili.

Problém je v tom, že na hrob si dělá nárok i paní Černá. Ta sem pohřbila svého dědečka- shodou okolností také Kučeru.

Obě rodiny prý mají potvrzení

Obě rodiny tvrdí: máme doklady i složenky, které potvrzují, že je hrob náš. Spor se ještě vyhrotil poté, co ho začal řešit zástupce pohřební služby.

Majitel pohřebního ústavu tvrdí, že panu Kučerovi hrob už několik let nepatří.

Kdo má v kuriózním sporu pravdu a kdo ho zavinil zatím není úplně jasné. Faktem ale je, že na vysokomýtském hřbitově zřejmě úplně stačí ukázat na kterýkoliv hrob a nikdo se už dál na nic neptá.

Pokud se obě rodiny nedohodnou bude muset spor zřejmě řešit soud. Je ale klidně možné, že podobně sporných míst by být klidně mohlo být na tomto hřbitově víc.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz