Zpravodajství

Biskup Bican nechce odstoupit

Ústřední rada Československé církve husitské dnes na svém zasedání rozhodla o tom, že by měl pražský biskup Karel Bican sám odstoupit. Tento týden jsme vás informovali o sexuálním skandálu, kterému biskup čelí. Karel Bican ale prohlásil, že sám rozhodně neodstoupí.


Když byl 27letý Lukáš propuštěn z vězení, ujal se ho právě biskup Karel Bican. Sehnal mu práci, dal mu peníze a podle všeho s ním chtěl také navázat milostný vztah.  

Co mám dělat v tuhle chvíli, řekni mi to prosím," ptal se v telefonu Lukáš. "Tak já ti řeku - teď se seber, přijeď za mnou, spolu se dneska vyspíme, vole. Tak co ty na to?," odpověděl mu biskup Bican.

Lukášovi vadilo, že mu přažský biskup, který káže o homosexualitě jako o hříchu, dělá takovéto nabídky. Karel Bican nejprve pravost nahrávek popíral. Po nátlaku vlastní církve se ke všemu přiznal.

"Omlouvám se za to, že jsem neměl tu statečnost a odvahu okamžitě ty věci říct po pravdě," kál se Bican.

Části husitské církve se ale nelíbí, že biskup lhal. Navíc je ženatý a mít vztah s někým jiným než manželkou je v jeho církvi nepřípustné.

A právě dnes ve svém sídle rozhodovala ústřední rada církve o tom, zda svolá diecézní shormáždění, které může biskupa odvolat.

Karel Bican se jednání neúčastnil. Včas se omluvil a tak se rozhodovalo bez jeho účasti.

Ústřední rada navázala na vyjádření rady biskupů círve husitské, která vyzvala Karla Bicana, aby abdikoval na svou funkci.

"Určitě nebudu abdikovat sám, budu čekat na to, aby rozhodli ti, co mě zvolili," uvedl Bican.

Pokud tedy Petr Bican neodstoupí, bude v co nejkratší době svoláno diecézní shromáždění a to o jeho osudu rozhodne.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz