Zpravodajství

Otřesné týrání koní

Výběh plný ostrých plechů, sloupků a dalších nebezpečných míst - tak musejí žít koně v karlovarské čtvrti Sedlec. Místní lidé už se nemohli na trpící zvířata dívat, a tak zavolali ochránce. Ti se dnes na místo vydali i s veterinární inspektorkou. Majitele zvířat čeká přestupkové řízení.


Podívejte se sami na naši reportáž, v jak otřesných podmínkách musí koně žít. Výběh plný haraburdí, které může koně zranit. Nikde není vidět krmení, ani přístřešek, kde by se zvířata mohla ukrýt.

Nebezpečný je také ostnatý drát nad vraty, který prý může koním vypíchnout oči. Zvířata se totiž vrhají po každém soustu, které jim kolemjdoucí nabídnou, hlava nehlava.

Na místo se dnes přijela podívat veterinářka a ochránci zvířat. Jejich závěr je jednoznačný. Je to jasné porušení zákona.

Že by koně týrali, majitelé zvířat však odmítají.

Inspektorka ale všechny prohřešky vyfotila, aby měla důkazy, a hodlá problém rychle řešit. Majitelům koní hrozí v přestupkovém řízení až několikatisícová pokuta.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vojáci z Azovstalu půjdou před soud

Ukrajinští vojáci zajatí v továrním komplexu Azovstal půjdou před soud v separatistické Doněcké lidové republice. Uvedl to v pondělí vůdce samozvané republiky Denis Pušilin. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov také sdělil, že výměna obránců Azovstalu za proruského oligarchu Viktora Medvedčuka není pravděpodobná. "Medvečuk je občan Ukrajiny. Nemá žádné napojení na Rusko a není voják. Lidé zajatí v Azovstalu jsou vojáci, je to úplně jiná kategorie lidí. Mluvit o nějakých dohodách je obtížné," řekl Peskov.

Píše se na Deník.cz