Zpravodajství

Trojkoalice: Volit Vlčka za Vlčka nebudeme

Trojkoalice: Volit Vlčka za Vlčka nebudeme

Podle politiků trojkoalice je snaha sociálních demokratů o převolbu předsedy sněmovny Miloslava Vlčka dva dny před hlasováním o vládě jen nelogická "strategická klička". Porušení veřejného slibu, že Vlček odstoupí až po druhém neúspěšném pokusu složit kabinet s důvěrou je podle trojkoalice podraz. Soc.dem. chce Vlčka "převolit" na mimořádné schůzi sněmovny ve středu, strany trojkoalice ale zřejmě jednání zablokují.


Sociální demokraté totiž nepočítají s alternativou, že druhý pokus Mirka Topolánka získat pro svou vládu důvěru bude úspěšný. Připravují se tedy již na třetí pokus o sestavení vlády.

Podle plánů soc.dem by "převolený" předseda sněmovny Vlček navrhl zástupce ODS, aby jej prezident pověřil sestavením vlády. V takovém kabinetu by zasedli soc.dem. společně s ODS a lidovci. "Věřím, že 17. ledna bude volba Miloslava Vlčka na programu," řekl Milan Urban(ČSSD). ČSSD tvrdí, že tímto krokem svému závazku dostojí a současně zabrání chaosu a mocenskému vakuu.

Tlustý: Rozhodující bude hlasování o důvěře

Podle bývalého ministra financí Vlastimila Tlustého je středeční program ve sněmovně pouze "přípravnou dělostřeleckou palbou" a "strategickou kličkou" sociálních demokratů. Rozhodující bude podle jeho slov až páteční hlasování o důvěře vlády.

Lidovci program středeční schůze sněmovny také nepodpoří. Návrh středeční převolby předsedy sněmovny je totiž podle Miroslava Kalouska (KDU-ČSL) nelogický.

 

 

 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz