Zpravodajství

Demonstrace v Otrokovicích: den poté

Demonstrace v Otrokovicích: den poté

Otrokovice se pomalu vzpamatovávají ze včerejšího řádění extremistů. V ulicích se včera odpoledne odehrála doslova válka. Dvě stovky policistů se snažily za každou cenu udržet oba znesvářené tábory od sebe. Vzduchem létaly dlažební kostky a láhve. Je skoro zázrak, že se při nepokojích nikdo nezranil.


Zhruba 200 pravicových radikálů se rozhodlo pochodovat městem. Stejně početná skupina anarchistů jim v tom chtěla za každou cenu zabránit. Vzduchem létaly dlažební kostky, dělobuchy i láhve.

 Aby předešli ještě většímu násilí, policisté nakonec ohlášený pochod předčasně ukončili. I tak ale došlo k dalším potyčkám. Předvedeno bylo pět lidí, kteří porušovali veřejný pořádek.

Těchto pět zatčených už je ale na svobodě. Vyvázli jenom s pokutou. Tu dostalo i několik dalších lidí přímo na místě.

Některé ulice v Otrokovicích ještě dnes odpoledne připomínaly smetiště. Následky včerejšího řádění jsou ale vidět na každém kroku. Přehlédnout se nedají nápisy na zdech ani přelepené dopravní značky. Místní si myslí, že radnice neměla radikály do města vůbec pustit.

Zabránit pochodu prý nešlo

Radní, kteří lidem v týdnu rozeslali varovné létaky, se ale brání. Zabránit ohlášenému pochodu prostě nešlo. Zákony to neumožňují.

Právo na shromažďování je jedním ze základních lidských práv a je garantováno listinou zákl. práv a svobod.

Lidé si po bouřlivé sobotě oddechli. Podobná akce se ale v Otrokovicích nekonala poprvé. Stoupenci pravicových radikálů tady pochodovali už před dvěma lety. Podle jejich mluvčího není vyloučeno, že se do města opět vrátí.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz