Zpravodajství

Jezdíme na červenou a nevíme to!

Je až k nevíře, že možná všichni nevědomky hrubě porušujeme zákon o provozu na pozemních komunikacích. Jezdíme na červenou, aniž bychom to tušili. Dokonce nás k tomu navádějí i autoškoly. Děje se tak u jednoho typu křižovatek, který je u nás zcela běžný. Na tento problém upozornila Dopravní akademie a Ministerstvo dopravy přiznalo, že je potřeba s tím začít něco dělat.


Za vše podle akademie může zákon o provozu na pozemních komunikacích. Ten zákonodárci nešťastně změnili k 1. lednu roku 2001. My jsme vyzkoušeli zákon dodržet - a výsledek? Troubení a téměř dopravní kolaps.

"Doteď jsem žákům tvrdil, že když si pohlídají auta na zelenou, můžou projet," diví se učitelé autoškol. Dopravní akademie přitom na problém upozornila Ministerstvo dopravy už před třemi lety, ale výsledek žádný. Poté, co se o křižovatky začala zajímat naše televize, ministerstvo obrátilo.

Ministerstvo teď chce vydat metodický pokyn, podle kterého by se stěhovaly semafory.

Norma pro dopravní značení na křižovatkách říká, že semafor musí být umístěný před křižovatkou, to znamená ještě před odbočovacím pásem doprava.

Dopravní akademie nechápe, co to ministerstvo vymýšlí, a vzkazuje mu. Je to jako s tím škrábáním. Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. Podle akademie prý stačí v zákoně upravit jednu větu a vše je vyřešeno.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz