Zpravodajství

Vyčerpanou krávu vytahoval jeřáb

Vyčerpanou krávu vytahoval jeřáb
Zdroj: TV Nova

Kuriózní zásah zaměstnal hasiče na Plzeňsku. Poblíž kravína v Planinách totiž spadla do jímky hluboké asi jeden a půl metru kráva. V chladné vodě seděla podle svědků asi dva dny, než si jí někdo všimnul. Vyčerpanému a vyděšenému zvířeti pomohl ven až třicetitunový jeřáb.

Nejspíš se sem zatoulala z pastvy. Když šlápla na tenkou krycí desku, probořila se a spadla dolů. Jalovice uvízla v jímce jen pár metrů od kravína. V malém prostoru se nemohla ani postavit na nohy, a tak jen seděla ve studené močůvce. Všimli si jí až manželé na procházce se psem.

Na pomoc přijeli hasiči. Brzy ale bylo všem jasné, že zvíře ven jen tak nedostanou.

Popruhy se po mokré srsti jalovice smekaly. Zvíře se tak nakonec podařilo vytáhnout až po téměř třech hodinách práce.

Za pár hodin už ale byla jalovice v pořádku mezi ostatními kamarádkami v kravíně.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz