Zpravodajství

Úřad vlády prý Topolánkovou nechce na oficiálních akcích

Manželské problémy Mirka a Pavly Topolánkových začínají čím dál tím víc pronikat i do politiky. Premiérova manželka dnes prohlásila, že ji úřad vlády doporučil, aby se napříště neúčastnila žádných vysoce oficiálních akcí, na kterých bude její manžel.


Mluvčí vlády ale informaci odmítl potvrdit. Pavla Topolánková dnes nicméně v médiích prohlásila, že by roli premiérovy ženy chtěla zastávat i nadále. Podle ní práce manželky předsedy vlády nespočívá jen v účasti při oficiálních příležitostech.

Schmarcz mlčí jako hrob

Uvedla, že se sama rozhodne, zda doporučení uposlechne.
Mluvčí vlády Martin Schmarcz se k případnému doporučení úřadu nechtěl vyjadřovat.

Premiér Mirek Topolánek (ODS) před několika dny oznámil, že nežije s manželkou a přechodně bydlí s místopředsedkyní sněmovny Lucií Talmanovou (ODS). Nevyloučil, že s ní čeká dítě. Topolánková v pátek řekla, že o rozvod požádat nehodlá.

"Já budu dále pokračovat, pokud vůbec bude příležitost, protože nic není jistého, v takové běžné práci manželky premiéra," řekla Topolánková.

Manžela vždy podporovala

Topolánková v minulosti manžela podporovala. Doprovázela ho v jeho předvolebních kampaních. Před čtyřmi lety přispěla podle některých na kongresu ODS svým emotivním projevem ke zvolení svého muže šéfem strany.

V loňských senátních volbách se rozhodla na Ostravsku kandidovat za stranu Politika 21, kterou založila europoslankyně Jana Bobošíková. Topolánek tehdy kandidaturu své ženy označil za "sladkou pomstu".

Topolánková na páteční tiskové konferenci uvedla, že měla vždy politické ambice, v minulosti je ale vnímala jako výsledek společné práce s manželem. Hodlá se prý proto nyní sama politicky angažovat. Dnes dodala, že o vstupu do Politiky 21 ale neuvažuje. 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz