Zpravodajství

Místo sekáče přímá směna oblečení

Snad každý má v šatníku kus oblečení, jemuž dává přednost před ostatním. Protože je však člověk bytost nestálá a vrtkavá, oblíbená kreace se mu časem omrzí. A co teď s ní? Někdy, v záchvatu největší nelibosti, putuje do popelnice, jindy zamíří do second-handu, protože by přece jen měla dostat druhou šanci.

Přijetí ošacení z druhé ruky k dalšímu prodeji má však i své nevýhody. Zejména dohadování s personálem speciálního obchodu a handrkování se o ceně. Newyorčany dosavadní praxe přestala bavit a rozhodli se ji podstatně zjednodušit. Přistoupili v podstatě na směnný obchod. Vzájemně a bezplatně si mezi sebou začali vyměňovat oblečení, o něž už nestojí, za jiné, jež je zaujalo.

Tento trend začal vznikat a šířit se hlavně v undergroundových barech na Manhattanu, v nichž je k mání snad všechno. Od modelů špičkových designérů po výstřední doplňky. Při vzájemných transakcích se musejí dodržovat dvě hlavní podmínky. Nabízené oděvy musí být čisté a v žádném případě se nesměňuje spodní prádlo.

Praxe se však postupně přestala omezovat na New York. Její příznivci mají k dispozici webovou stránku Clotheswap.Meetup.com, jež spojuje všechny americké státy a organizaci Swap-O-Rama-Rama, jež operuje po celém světě. Majitele sekáčů na rozdíl od módních nadšenců jejich aktivity příliš netěší. Dělat s nimi ale moc nemohou.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz