Zpravodajství

Vězni obchodovali ve věznici s drogami

Vězni obchodovali ve věznici s drogami

U soudu opět stanuli dva trestanci, kteří si již odpykávají dvouciferné tresty v přísně střežené věznici ve Valdicích. Nyní se budou zpovídat z údajného obchodování s drogami. Nelegální činnost měli pachatelé provozovat přímo ve věznici a to za pomoci mobilů.


Karel Procházka a Marcel Válek podle obžaloby řídili přes mobilní telefony obchod s drogami, kterým jim zajistil milionové částky. Podle policie dokázali prodat prostřednictvím kompliců přes sedm kilogramů pervitinu.

Nyní oběma trestancům hrozí dalších 15 let ve vězení. Na brzké propuštění na svobodu tak mohou v dohledné době definitivně zapomenout.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz