Zpravodajství

Zapálený vědec kvůli práci kradl

Takřka neuvěřitelný případ šetří středočeští kriminalisté. Ti obvinili pětačtyřicetiletého nymburského středoškolského profesora z krádeže vzácných historických map za zahruba deset milionů korun. Mapy prý vyřezával z atlasů, které jako uznávaný expert mohl studovat například na zámku Nelahozeves.


Některé kusy patří ke světovým unikátům s nevyčíslitelnou hodnotou. A toto je středoškolský profesor, kterému se sběratelská vášeň stala osudnou. Uznávaná kapacita se ke krádežím přiznala.

Příliš se vžil do své práce

Mapy pocházejí z šestnáctého až osmnáctého století, některé z nich jsou dokonce vystavené v Nymburském muzeu. Policie je zabaví zřejmě během zítřka. Právě příprava této výstavy prý jejímu autorovi podle jeho slov zatemnila mozek.

"Místo abych ty mapy studoval, tak jsem prostě selhal a s takovou vidinou, že připravím skvělou výstavu, jsem prostě vyřízl mapy z atlasů a ty jsem prostě posléze vystavil tady na výstavě v Nymburce," uvedl s pohnutím profesor.

Z vedení školy se k osobě pana profesora zatím nechce nikdo vyjádřit, případ je prý až příliš čerstvý.

Obviněný profesor patří k nejlepším kantorům nymburského gymnázia, studenti o něm mluví v superlativech. Obviněný profesor, který je vyšetřován na svobodě, se prý snaží kontaktovat majitele zámku a domluvit si s ním schůzku.

Policii bude zajímat i to, zdali si středoškolský profesor nepostavil svou luxusní vilu z peněz, které získal prodejem ukradených map.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz