Zpravodajství

Topolánek kul pikle s poslanci ČSSD

Premiér Mirek Topolánek se v absolutním utajení sešel s několika poslanci ČSSD. Cíl byl jasný. Požádal je, ať podpoří jeho vládu. To mu ale prý zatím žádný z nich neslíbil. Už dříve však předseda ČSSD Jiří Paroubek prohlásil, že případné přeběhlíky nechá vyloučit ze strany.


Podle našich informací se přísně tajná schůzka špiček ODS s několika poslanci ČSSD odehrála v Kramářově vile. Začala ve dvě hodiny odpoledne a skončila chvíli po třetí.

"Mohu potvrdit, že se premiér s několika poslanci ČSSD sešel," řekl šéf poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř.

Úajně však žádný z poslanců ČSSD přímo podporu vládě neslíbil. Jména poslanců, kteří se jednání účastnili, ale ODS odmítá sdělit. Dokonce se dnes zdráhala říct i to, kolik jich mělo být. Spekuluje se ovšem, že mezi nimi nechyběli největší rebelové v ČSSD Pohanka a Melčák.

Paroubek o tom nevěděl

Vedení ČSSD zpráva o tajné schůzce zaskočila. Jiří Paroubek ji vůbec nechtěl komentovat. Opatrný byl i šéf poslaneckého klubu ČSSD Michal Hašek: "Pro mě je tato informace nepotvrzená."

Situace v ČSSD je přitom nyní velmi napjatá. A může za to hlavně poslanec Melčák, který pořád tají, zda bude s ČSSD táhnout za jeden provaz nebo zda podpoří Topolánkovu vládu. Schovává se dokonce i před lidmi z mateřské organizace.

Ani dnes nebyl Melčák doma k zastižení. Nebo alespoň neotevřel. O víkendu řekl, že své definitivní stanovisko oznámí až v pátek, tedy v den hlasování o důvěře vládě.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz