Zpravodajství

Madonna namíchla Brity opraveným zeměpisem

Madonna namíchla Brity opraveným zeměpisem
Zdroj: Korzo

Obyvatele ostrovního impéria, nad nímž v minulosti "slunce nezapadalo" a které si zvolila za svou náhradní vlast, až do morku kostí urazila americká zpěvačka Madonna. V rámci promočního turné k uvedení animovaného snímku Arthur And The Invincibles totiž projevila až urážlivé neznalosti britského zeměpisu.

"Anglie je jen malé země, existuje v ní pouze jedno větší město, a to je Londýn," prohlásila osmačtyřicetiletá stálice na nebi světové pop-music v rozhovoru pro jednu americkou televizní stanici. Působí to podle ní problémy především celebritám, jako jsou princ William s Kate Middletonovou, nebo ona sama.

"Když se v Londýně stanete středem pozornosti veřejnosti, nemáte šanci se před ní nikde ukrýt," říká a dodává, že díky spoustě velkoměstských aglomerací mají ve Spojených státech VIP osobnosti lepší možnosti ztratit se v davu.

Britský tisk k jejím výrokům poznamenává, že přílišné zaujetí pro kabalu a studium příslušných knih zpěvačku zřejmě zaměstnává natolik, že během mnohaletého pobytu na ostrovech ještě neslyšela o velkoměstech, jako jsou Bristol, Manchester či Liverpool. Nebo že by jen na základce při hodinách zeměpisu nedávala pozor?

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz