Zpravodajství

Na Kladensku řádí fanatický žhář

Na Kladensku řádí fanatický žhář

V obci Uhy na Kladensku v noci na dnešek opět hořelo. Od neděle tady hasiči zasahovali pětkrát. Naposledy dnes odpoledne. Požáry má zřejmě na svědomí žhář. Situaci sledoval reportér Martin Novotný.


Záběry z naší reportáže jsme vám ukazovali už včera. Bývalý římskokatolický statek z počátku 19. století se ocitl v plamenech. Shořela střecha o rozměrech 50 x 15 metrů.

Hasiči během dvou hodin střechu faru uhasili. Všechny jednotky se proto vrátily domů. Kromě místních dobrovolných hasičů. Ti celou noc hlídali, aby se oheň znovu nerozhořel. Nad ránem si ale všimli, že na druhém konci statku, tam, kde původně vůbec nehořelo, šlehají plameny a stoupá hustý dým.

Fara hořela znovu

Během dneška vyjížděli kladenští hasiči do tohoto statku ještě dvakrát. Naposledy v noci na dnešek. Hořela uskladněná sláma na půdě. Ta, kterou včera hasiči prolili hektolitry vody.

Vyšetřovatelé se na místo dnes dopoledne vrátí. Budou zjišťovat, proč tady tolikrát za posledních 24 hodin hořelo. Jedno už je ale téměř jisté. V obci Uhy pravděpodobně řádí nebezpečný žhář.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz