Zpravodajství

Rusové dovezli do Íránu nové zbraně

Rusko začíná na světové scéně pořádně vystrkovat růžky. Moskva byla v 90. letech na mezinárodním kolbišti spíše benjamínkem, nyní Putin a spol. chtějí i Spojeným státům ukázat, že se s Ruskem musí počítat. Rusko dovezlo do Íránu nový zbraňový systém, jenž by měl zabránit letadlovým náletům.

Rusko uvažuje podle ministra obrany Sergeje Ivanova i o dalších dodávkách zbraňových systémů pro Teherán. "Nabídli jsme Íráncům moderní protiletadlové systémy TOR-M1," řekl Ivanov novinářům. "Na Írán nejsou uvaleny sankce, pokud chce koupit obranné zařízení, je to v pořádku," dodal.

Celý obchod stál o něco méně než jednu miliardu dolarů. Kšeftování s Teheránem je trnem v očích USA a Západu. Íránský vůdce Mahmúd Ahmádínežád podporuje jaderný program, který je považován za světovou hrozbu.

Ahmadínežád, jenž je nyní na návštěvě Ekvádoru, v úterý prohlásil, že v brzké době se dále rozšíří proces obohacování uranu v íránském jaderném středisku Natanz.

Reuters
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz