Zpravodajství

Kryštof kontroloval nákladní auta a autobusy

Kryštof kontroloval nákladní auta a autobusy
Zdroj: TV Nova

Kryštof dnes kontroloval nákladní auta a autobusy. Dopravně bezpečnostní akce zasáhla celou republiku. Pokuty ale prý moc nepadaly, menší přestupky vyřešila domluva - ty větší jdou ke správnímu řízení.

Letošní první dopravně bezpečnostní akce byla zaměřená hlavně na řidiče kamionů. Jde o celorepublikovou akci, která probíhá na 14ti stanovištích.

V Praze během několika hodin zkotrolovali policisté a celníci desítky vozidel. Některá vozidla však byla přetížená, a proto jejich řidíči museli náklad přeložit.

V Plzni kontroly neminuly ani několik řidičů osobních aut. Jeden z nich například zapomněl rozsvítit.

Policisté během dopoledne zkontrolovali 21 vozidel, z toho uložili 4 blokové pokuty. Nejčastěji byly blokové pokuty uloženy za technický stav vozidla.

Podle našich informací by se měli řidiči nákladních aut na podobné akce připravit čím dál častěji. Ministerstvo dopravy je hodlá organizovat alespoň jednou do měsíce.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz