Zpravodajství

Slovenští záchranáři mají nový zlepšovák

Slovenští záchranáři mají nový zlepšovák
Zdroj: TV Nova

Slovenští letečtí záchranáři přicházejí v Tatrách s novinkou, od které si hodně slibují. Jde o speciální brýle, které zvýrazňují zbytkové světlo. Díky nim budou moci vyrazit turistům na pomoc do hor už v noci. Mimochodem, Češi patří k nejčastěji zraněným turistům ve slovenských horách.

Zrak jako rys ostrovid nyní bude zdobit slovenské horaly, kteří každým rokem zachrání lidské životy. Tatranské velikány budí respekt. Přesto někteří lidé podcení sílu hor a ocitnou se v ohrožení života. Nyní jim budou díky brýlím záchranáři nápomocni v nocích, které bývají na horách drsné.

Slovenským záchranářům by měly pomáhat i moderní vrtulníky, které jim umožní přístup i do nejvzdálenějších koutů Tater. I Češi se tak mohou v okolí Starého Smokovce cítit bezpečněji.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz