Zpravodajství

Exploze utrhla muži ruce a nohu

Exploze utrhla muži ruce a nohu

K tragickému incidentu došlo v noci na středu ve Zlonicích na Kladensku. Jedné oběti exploze utrhla ruce a nohu. Uvedla to Nina Šeblová ze středočeské záchranky. Podle kladenské policejní mluvčí Jany Šteinerové výbuch nastal na ulici. Událost monitoruje redaktor TV Nova Jiří Borovec.

"K výbuchu došlo ve Zlonicích v ulici Purkyňova," upřesnila našemu serveru policejní mluvčí. Dodala, že postiženým byl 36letý muž. Podle informací TV Nova při hádce dvou mužů došlo k explozi zápalné lahve.

Podle mluvčí nemocnice v Motole Evy Jurinové se v jednu hodinu odpoledne nalézal poraněný muž v kritickém stavu. "Do naší nemocnice byl převezen zhruba ve čtyři hodiny ráno," řekla našemu serveru Jurinová. "Byly mu amputovány horní končetiny a jedna noha pod kolenem," upřesnila. Podle ní má muž vážná vnitřní poranění. 

Záchranáře zavolal přibližně o půl třetí ráno muž s tím, že jeden člověk spadl ze střechy. Následně ale v dalším telefonátu nahlásil výbuch bomby a jednoho vážně zraněného. K případu vyjeli policisté, hasiči, sanitka i vrtulník. Na místě nelezli muže s amputací obou rukou a nohy v oblasti stehna.

Problémová čtvrť

Zraněný muž údajně nalezl láhev před dveřmi domu, kde bydlí. Podle kamaráda, který ho doprovázel, láhev ještě chvíli před výbuchem před dveřmi nebyla. Z domu oba odcházeli před 01:00 a vraceli se po půl hodině. Na domě se prý mezitím objevil nápis "krade".

Starosta obce Zlonice Rudolf Čížek řekl, že Purkyňovu ulici, kde láhev vybouchla, zčásti obývají sociálně nepřizpůsobiví lidé. "Máme s nimi všelijaké problémy, mnozí z nich u nás nejsou ani hlášeni. Dokonce jsme kvůli nim v obci museli nechat zřídit služebnu městské policie," sdělil.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz