Zpravodajství

Hana Hegerová dostane superplatinu!

Hana Hegerová dostane superplatinu!
Zdroj: Korzo

Nevídaným úspěchem vykročila do nového roku legenda české populární hudby Hana Hegerová (75). Zpěvačka získala superplatinu za DVD s názvem Hana Hegerová. Počtem prodaných kusů pětinásobně překonala hranici obvyklou pro udělení platinové desky, což je 10 tisíc nosičů.

Ocenění převezme Hana Hegerová 1. února v Praze. "Ten úspěch mně udělal opravdu radost a přiznám se, že mně tak ohromný prodaný náklad skutečně překvapil. Pokaždé mám dobrý pocit, když vidím, že práce, kterou dělám, má smysl a lidem přináší radost. V letošním roce bych chtěla splnit to, co už slibuji patnáct let. Ráda bych vydala svoje nové CD. Všechny písničky, jsou to přebásněné francouzské šansony, už na ně mám připravené. Nedělám si ale žádné násilí, takže když to letos opět nevyjde, nic se nestane. Ale ta myšlenka mě neopouští, stále na ní pracuji," svěřila se Hana Hegerová.

Zpěvačka, která před několika měsíci oslavila pětasedmdesátiny, se zdaleka nechystá do muzikantského důchodu. Na letošní rok má doslova nabitý pracovní diář a vystupovat bude po celém Česku i na Slovensku. "Koncertů mám průměrně šest měsíčně a práce je to skutečně hodně. Jsem tomu ale ráda, protože ty chvíle na jevišti patří k mým nejšťastnějším okamžikům," přiznala se zpěvačka.

Energíí se zpěvačka nabíjí u moře
Hana Hegerová má pověst vynikající kuchařky. S velkou chutí experimentuje a její jídelníček je velmi pestrý. "Speciality si vymýšlím a vařím sama a jím to, na co mám zrovna chuť. Těstoviny, masíčko a hodně zeleniny," usmívá se zpěvačka, která na svůj věk rozhodně nevypadá. "My, co pocházíme z východu, jsme na zeleninu vysazení. Nejím to ale pro zdraví. S velkou chutí si klidně dám pořádný krajíc chleba se sádlem. To je úžasná pochoutka."

Po vypětí na koncertech potřebuje Hana Hegerová i odpočívat. Ráda jezdí do lázní v Třeboni a k moři do Turecka. "Ještě větším přáním, než vydat to cédéčko, je do letošního roku, aby všichni mojí milí byli v pořádku a já také, abych mohla vystupovat. Proto po koncertech odjíždím k moři odpočívat. Pořád na stejné místo v Turecku, kde bydlím už několik let ve stejném hotelu a mám i týž pokoj. Odpočívám na pláži u moře, v klidu a pohodě si čtu knížky a je to pro mě úžasný relax," dodala královna českého šansonu.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz