Zpravodajství

Co "Králi" odpovídají slavní, diváci a festivaly - fotogalerie

Co "Králi" odpovídají slavní, diváci a festivaly - fotogalerie

Filmu Obsluhoval jsem anglického krále vzal naše kina útokem. A další úspěchy na sebe nedávají čekat. Kladné reakce chodí jak od diváků, tak od známých osobností. Vraťme se ale prostřednictvím našeho videa na začátek této spanilé jízdy, a to do kina, kde se snímek za velké slávy a účasti mnoha vážených lidí vysílal poprvé.


Menzelův nejnovější počin byl uveden do kin s velkou slávou. Jak již naše předchozí videoreportáž ukázala, po červeném koberci nešli pouze herci a tvůrci Anglického krále, ale i velbloud s exotickým doprovodem. Po slavnostní projekci následoval stylový večírek, který jeho návštěvníky přenesl do třicátých let a připomněl pasáže s filmu. Vždyť obsluhovali číšníci ve facích, mezi stolky procházely dívky v krásných květovaných šatech a připravené dobroty jste mohli ochutnávat přímo z nahých těl dívek. Díky tomu všemu jste si mohli připadat jako ve filmovém hotelu "Dítě".

Známé tváře se ostýchaly
Moderátorských mikrofonů se ujal Rey Koranteng a Lucie Borhyová. Mezi hosty byla řada režisérů od Igora Chana po Juraje Jakubiska, herců od Taťány Vilhelmové po Milana Šteindlera a dalších osobností jako je pimátor Pavel Bém, spisovatel Michael Viewegh nebo Radek John. Mnohé celebrity se s námi podělily o zážitek s filmu. Navíc nám pánové prozradili, zda si nabídli nějakou tu dobrotu z jídlem obložených polonahých slečen a dámy se svěřily s tím, že by se rády položily na místo oněch dívek. Budiž to pro naše režiséry a scénáristy inspirací!

Král už má své prvenství
Film má za čtyři dny svého promítání hned dvě prvenství. Za první víkend dosáhla návštěvnost v českých kinech výjimečných 103 364
diváků, což je naprostý rekord u tuzemského filmu. V konkurenci se zahraničními filmy, které kdy běžely v našich kinech, se umístil na šestém místě. Krále tak předběhla jen triologie Pána prstenů, Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže a Harry Potter a Ohnivý pohár.

Další úspěchy má snímek možná před sebou. Odborná porota jej vybrala na 57. filmový festival v Berlíně. „Jsem moc rád a poctěn. Doufám, že se divákům na festivalu bude film líbit tak, jako divákům v českých kinech," sdělil na to konto režisér Menzel.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz