Zpravodajství

CLOU ohlásili nové album na duben ‘07

CLOU ohlásili nové album na duben ‘07
Zdroj: Sony BMG

V polovině prosince 2006, po více než šesti měsících přípravných prací, začala pražská formace CLOU nahrávat své dlouho očekávané druhé album. Jeho název ještě znám není, kapela však počátkem tohoto týdne potvrdila oficiální datum vydání – je jím 2. duben 2007.

Pražská formace Clou v těchto dokončuje v nahrávacím studiu své netrpělivě očekávané druhé album.

Nálada je už sice vzhledem k náročnosti celého procesu trošku „unavená", ale členové kapely jsou v dobrém rozmaru. První pre-mixy znějí totiž dost slibně a s odvedenou prací zatím panuje velká spokojenost. V muzice je znatelný posun, nové album je oproti debutu propracovanější a zároveň i pestřejší, ale zejména "vyzrálejší". CLOU prokazatelně nasbírali za dva roky od vydání svého debutu "Postcards" spoustu zkušeností a to se na novém počinu zřetelně projevuje.

Kapela strávila ve studiu již pět týdnů čistého času a zbývají jí ještě další dva. Počet v tuto chvíli rozpracovaných tracků byl mírně zredukován z původních sedmnácti na čtrnáct. CLOU již v rozhovorech pro média odhalili názvy některých z nich : "Friends And Family", "Snowy Wings", "Rise", "Ghost In The Dark", "Carry Me With Your Voice", "Good Night And Goodbye" nebo "Timberless Skies".

Pro členy kapely je výsledná podoba alba v současnosti jednoznačně na prvním místě. Na otázky ohledně případného vývoje či změny image odpovídá zpěvák Luke: "Pokud nám bude zbývat trochu času, popřemýšlíme nad tím, jak obměnit vizuální stránku koncertů, pohrajeme si možná lehce s nápady ohledně kostýmů nebo dekorací...ale jasná priorita je teď muzika a v tuto chvíli se zabýváme především jí..."

Nahrávájí jako profíci
"Uvědomili jsme si, že tentokrát nemůžeme nic ponechat náhodě," komentuje ne zcela běžný postup bubeník Rae Tomášek. "V průběhu loňského roku jsme si během pořizování demo-snímků vyzkoušeli dvě nahrávací studia a obě obstála. Přesto album nahráváme a průběžně mícháme ještě v dalších dvou, tedy celkem čtyřech studiích souběžně, a až v průběhu prací se podle výsledku rozhodneme, které sessiony použijeme."

Kapelu kromě Raeho tvoří kytarista Petr Vaško, zpěvák Luke Vyhnal a debutující baskytarista Štěpán Farkaš. "Pro mě osobně je nejdůležitější to, že jsme šli do studia natěšení," konstatuje Luke. „Po dvou dosti hektických a koncerty naplněných sezónách cítím po dlouhé době nadšení do studiové práce a spokojenost s mírou naší připravenosti."

"Rok 2007 bude pro nás zlomový," komentuje aktuální situaci kytarista Petr. "Posluchači i kritici o nás už nebudou moci mluvit jako o nějakém ‚dočasném zjevení‘, a budou nás hodnotit naprosto objektivně." Podle dosavadních ohlasů zní demo-nahrávky, se kterými se skupina odebrala do studií, více než slibně, a je tak téměř jisté, že očekávání fanoušků bude naplněno vrchovatou měrou.

Křest novinky
Už se spekuluje také o datu, kdy by mělo být nové CD slavnostně pokřteno. Již padlo datum 17. května, kdy by se tak mělo stát při koncertu v pražském Lucerna Music Baru.

Sony BMG

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz