Zpravodajství

Třináctiletý má dítě se starší sestrou

Třináctiletý má dítě se starší sestrou

Takovou věc sexulogové již dlouho nepamatují. Již jsme vás dříve informovali o případu, kdy tehdy dvanáctiletý školák přunutil k sexu svou osmnáctiletou sestru. Tím to však neskončilo. Dívka otěhotněla a nedávno porodila dítě. Novorozenec byl umístěn do dětského domova. Podle sexulogů je těhotenství z incestního vztahu zcela mimořádné. Případem se zabývala naše reportérka Martina Kuzdasová.


Podle informací deníku Právo se dítěti daří dobře, dívka porodila v chebské nemocnici. Podle genetiků ale dítěti hrozí vážné zdravotní problémy, protože bylo počato ze sourozeneckého vztahu. Bratr i sestra mají totiž společné geny. Podle Práva bylo dítě nabídnuto k adopci, jeho rodiče se o něj starat nebudou.

Společný potomek sourozenců je mimořádná věc

Ve vztahu dvou sourozenců je podle sexuologa Petra Weisse nejčastějším pachatelem starší bratr a obětí je mladší sestra. Pohlavní styk mezi mladším bratrem a starší sestrou je vyjímečný. Těhotenství a společný potomek je zcela mimořádný případ, uvedl Weiss. V incestním vztahu je totiž těhotenství většinou odhaleno.

Ve vyšších sociálních vrstvách se incest spíše utají

Motivy takových činů jsou většinou sexuální experimentování, dětská zvídavost nebo napodobování filmů z televize.

Podle Weisse se incest vyskytuje ve všech sociálních skupinách, ve vyšších vrstvách se však častěji utají. Následky incestu jsou podle něj v lidské psychice nejzávažnější vůbec. Na psychiku mají vliv i v dospělosti a bývají často příčinou negativního vnímání sexu v dospělosti.

Přes 40 žen z tisíce zneužil rodinný příslušník

Podle výzkumu z roku 2003 přiznalo 105 žen z tisíce, že do svých 15 let bylo sexuálně zneužito. Dokonce 44 z nich rodinným příslušníkem. Čtyři ze zneužitých byly donuceny k sexu svým bratrem, 11 z nich svým strýcem a čtyři měly pohlavní styk s dědečkem. Hlavními pachateli jsou podle průzkumu ovšem otci.

Z tisíce mužů přiznalo sexuální zneužití 26, z toho celá jedna třetina byla zneužita někým z rodiny. Tři muži uvedli, že byli zneužiti svou sestrou.

 

 

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz