Zpravodajství

Hrozí zpoždění ve vyplácení sociálních dávek

Velké zmatky panují na sociálních odborech po celé zemi. Od 1. ledna měl úředníkům ulehčit práci nový počítačový program. Jenže podle nich je tomu právě naopak. Program údajně nefunguje, jak by měl, a reálně hrozí, že sociální dávky nebudou vyplaceny včas. Ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas o problémech ví, zodpovědnost podle něj ale nese jeho předchůdce Zdeněk Škromach.


Obrovský zmatek- dvě slova, která teď nejlépe vystihují situaci na sociálních odborech. Úředníci se drží za hlavu a tráví zbytečné hodiny u počítačů.

Od 1. ledna platí nový systém sociálních dávek. Úředníkům měl ve vyplácení pomoci nový software. Jenže nepomohl. S programem si nevědí rady a nikdo je prý pořádně nezaškolil.

Autor projektu problémy odmítá. Systém je prý nyní plně funkční, samozřejmě některé další funkce ještě doděláváme.

Úředníci se ale bojí, že sociální dávky nevyplatí včas lidem, kteří je nutně potřebují.

Manželé Duškovi už prý kvůli zmatkům přišli o 7 a půl tisíce korun.

Kdo za vše může?

"Minulá vláda udělala hrubou chybu, když dala zákon v účinnost od 1. ledna, kdy nebyly připraveny všechny systémy včetně počítačových," uvedl ministr práce a sociálních věcíPetr Nečas.

ůTo je věcí současného ministra," kontroval bývalý ministr Zdeněk Škromach. Ministr práce úředníkům vzkazuje, aby se v případě problémů obrátili na ministertsvo, tady jim prý budou k dispozici počítačoví specialisté.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz