Zpravodajství

Za sterilizaci se ženě musí nemocnice omluvit

Vítkovická nemocnice se musí omluvit Heleně Ferenčíkové za nechtěnou sterilizaci. Rozhodl o tom Vrchní soud v Olomouci. 24letá žena žalovala nemocnici proto, že k zákroku, po kterém už nikdy neotěhotní, nedala souhlas, a požadovala po ní odškodnění jeden milion korun. Nárok na finanční náhradu ale soud zamítl.


Před začátkem soudního jednání neskrývala Helena Ferenčíková nervozitu. Do vynesení rozsudku nechtěla nic komentovat. Matka dvou dětí žádala za nechtěnou sterilizaci po Vítkovické nemocnici omluvu a milionové odškodné. Nárok na omluvu jí už soud dříve přiznal, nárok na odškodné ale ne. Dnes byl verdikt potvrten

 

Lékaři Vítkovické nemocnice se podle soudu dopustili protiprávního jednání, když paní Ferenčíkovou vyzvali ke sterilizaci během porodu. Milion korun ale Helena Ferenčíková nedostane. Podle soudu totiž tato náhrada byla v roce 2004 promlčena. I přesto, že Helena Ferenčíková nemá nárok na finanční náhradu, od soudu odcházela celkem spokojená.

 

Helena Ferenčíková tvrdí, že do podobné situace se dostaly i další ženy z Ostravska. Žalobu se ale rozhodla podat jako jediná.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz