Zpravodajství

Babiš figuruje v kauze tunelování

Babiš figuruje v kauze tunelování
Zdroj: TV Nova

Jako horký brambor si přehazují jednotlivé policejní útvary případ skupiny podnikatelů, kteří jsou podezřelí z chystaného tunelování za 750 miliónů korun. Kauzu, ve které figuruje jeden z nejbohatších podnikatelů v zemi Andrej Babiš, nejprve šetřila protikorupční policie.

Ta spis předala pražské hospodářské kriminálce. Její pracovníci však vrátili spis zpět na protikorupční policii, aby případ nakonec skončil opět na stolech pražské hospodářské kriminálky. Týdny tak vyšetřování stojí.

Obsáhlým spisem, ve kterém figuruje také jméno známého podnikatele Andreje Babiše, původně šetřili pracovních Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality.

Policisté si přehazují spis

Jenže stalo se, že vedení protikorupční policie zaslalo spis pražské hospodářské kriminálce. Z jakých důvodů, to nám nikdo neřekl.
Hotový policejní ping-pong navíc způsobil, že pražští policisté až do úterý nevěděli, že spis mají právě oni. Našel se až dnes ráno po naší intervenci na stole jednoho vyšetřovatele.

Andrej Babiš, kterého se také týká, prý ovládá nebo vlastní kolem 120 firem. Loni se jeho jméno objevilo v souvislostí s privatizací Unipertolu. Polský lobbista Jacek Spyra prohlásil, že lidé kolem Babiše lobbovali české politiky a snad je měli i uplácet.

Policisté jsou rádi, že spis je na světě. Horší by podle nich bylo, kdyby skončil kdesi hodně daleko, třeba na Bahamských ostrovech.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz