Zpravodajství

Teploty trhaly české rekordy

Byť do Česka dorazila pořádná vichřice, od čtvrtečního rána vládne v Praze rekordně teplé počasí. Hned ráno naměřili odborníci na několika stanicích zhruba o dva stupně více, než tomu bylo v roce 1993. Tehdejší rekord činil 10,1 stupně. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Rekordně teplý byl dnešní den. Na mnoha místech v České republice teploty překonaly svá letitá maxima. Na mnoha místech v České republice teploty překonaly svá letitá maxima. V pražském Klementinu padl rekord dokonce už v ráno: v osm hodin bylo neuvěřitelných třináct a pul stupně. Zima je zkrátka podle meteorologů teplotně velmi nadprůměrná, a ani odborníci se zatím nedokážou shodnout, proč to tak je.

Teplotní rekordy padaly už od října. Maxima se přepisovala také v listopadu, a to hned dvakrát. V prosinci byly teploty sice vysoké, rekord ale nepadl. Leden však překonal všechna očekávání. Po pouhých osmnácti dnech bylo maximum překonáno už čtyřikrát.

Například ve Znojmě dnes naměřili 15, 4 desetiny stupně Celsia. Ne všem se ale tyto jarní teploty zamlouvají. Ohrožené jsou například včely. Ty místo toho, aby spaly v úlech, vylétají ven.

Spokojeni jsou naopak někteří sportovci. Například pro cyklisty jakoby už začala sezóna.

Počasí si pochvalují i silničáři. Například v Sokolově za tuto zimu vyjeli pouze šestkrát. Sypače tak stojí v garáži a zásobárny soli jsou stále plné.

Proč je tato zima tak nadprůměrně teplá, odborníci zatím nedokáží uspokojivě vysvětlit.

Teplých dnů si podle meteorologů budou moci lidé užívat už jen chvíli. Od neděle se má totiž začít postupně ochlazovat.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz