Zpravodajství

Policie si počíhala na přepadení, lupiči prostřelila hlavu

Policie si počíhala na přepadení, lupiči prostřelila hlavu

Plán dvou lupičů na přepadení směnárny v Mladých Bukách na Trutnovsku zcela ztroskotal. Policie věděla o jejich záměrech a počíhala si na ně. Když zásahová jednotka oba maskované lupiče vyzvala, aby se vzdali, jeden z pachatelů údajně zamířil na policistu. Ten reagoval výstřelem, který lupiči prostřelil hlavu.


Třicetiletý muž jen zázrakem přežil  a skončil v nemocnici. Druhý pachatel se pokusil utéct, ale byl také dopaden. Policisté poskytli postřelenému muži první pomoc a přivolali na místo záchranáře.

"Po zajištění pacienta se střelným poraněním v oblasti hlavy byl muž převezen do hradecké nemocnice. Jeho zdravotní stav je velmi vážný," řekl ředitel královéhradecké záchranné služby Ladislav Žabka.

Policie se chystá obvinit oba muže z trestného činu loupeže spáchaného ve spolupachatelství ve stádiu pokusu, za který oběma pachatelům hrozí dva až deset let vězení. Střelbou se budou zabývat kontrolní odbor východočeské policejní správy i Inspekce ministra vnitra.
V posledních letech bylo při policejních zásazích v České republice zraněno či zabito několik lidí. V Královéhradeckém kraji policisté například v prosinci 2005 postřelili devětadvacetiletého muže, kterého podezírali z dvojice loupežných přepadení. Muž byl poraněn na pravém stehně a levém lýtku.

Smrtí pachatele skončil zásah z dubna 2005, při kterém policie zastřelila nedaleko Vřesové na Sokolovsku muže, který předtím ukradl terénní automobil. Řidič při pronásledování najížděl na policisty.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz