Zpravodajství

Seznamte se s The Good, The Bad And The Queen

Seznamte se s The Good, The Bad And The Queen
Zdroj: EMI

Hudební projekt The Good, The Bad And The Queen je dalším z pestré řádky počinů muže jménem Damon Albarn. Stojí za superprojektem Gorillaz a veleúspěšnou kapelou Blur. Teď přichází s dalším.

A přizval si do něj ještě další své kolegy z branže. Co jméno, to ikona, jež zaujímá nezpochybnitelné místo v hudební historii. Paul Simonon hrál v The Clash, Tony Allen v Africa 70 a Simon Tong v The Verve.

Projekt začal nabírat konkrétní obrysy už v roce 2004, kdy Damon Albarn se Simonem Tongem cestovali za veteránem Afrobeatu Tony Allenem do Lagosu. Pořízenou nahrávku pak dostal producent Danger Mouse a nový projekt byl na spadnutí.

Výsledkem je specifická nahrávka ovlivněná klasickou britskou kytarovou tradicí a západoafrickým Afrobeatem. Muzika přeskakuje od západního indie až po reggae a dub.

Výrazná basová linka, klavír, typická ostrovní kytara, příjemně ležérní rytmika a nezaměnitelný vokál. To jsou The Good, The Bad And The Queen. Už 22. ledna je můžete mít ve svých přehrávačích. Ten den totiž vyjdou i u nás...

EMI

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz