Zpravodajství

Na pultech je nevyhovující máslo

Obchodní řetězec Tesco klame své zákazníky. S tímto obviněním příšla Potravinářská komora, která odhalila, že Tesco svým zákazníkům prodává stolní másla, skladovaná v mrazírnách, jako čerstvá másla. Státní zemědělská a potravinářská inspekce už vše prošetřila a zjistila, že obchodní řetězec skutečně klamal spotřebitele.


Potravinářská komora na klamání přišla podle data záruky, protože záruční doba u čerstvého másla je maximálně 20 dnů od data výroby.

Belgické máslo je totiž podstatně levnější a tak jej lidé ve velkém kupovali. Netušili ale, že jde o takzavané béčkové máslo nevalné chuti vhodné pro vaření, pečení apod. Podle potravinářů je to způsobeno tím, že stolní másla leží i několik měsíců v mražácích. V době kdy jsou přebytky bylo vyrobeno, zabaleno , mraženo a pak dodáno na trh.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce ale podobné výmluvy odmítá. Zaměstnanci Tesca i na výslovný dotaz, jak je to s trvanlivostí čerstvého másla spotřebitele ujišťovali, že je vše v pořádku. Vedení společnosti Tesco slibuje, že nejpozději zítra ráno nebudou tato másla už v prodeji

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz