Zpravodajství

Na pultech je nevyhovující máslo

Obchodní řetězec Tesco klame své zákazníky. S tímto obviněním příšla Potravinářská komora, která odhalila, že Tesco svým zákazníkům prodává stolní másla, skladovaná v mrazírnách, jako čerstvá másla. Státní zemědělská a potravinářská inspekce už vše prošetřila a zjistila, že obchodní řetězec skutečně klamal spotřebitele.


Potravinářská komora na klamání přišla podle data záruky, protože záruční doba u čerstvého másla je maximálně 20 dnů od data výroby.

Belgické máslo je totiž podstatně levnější a tak jej lidé ve velkém kupovali. Netušili ale, že jde o takzavané béčkové máslo nevalné chuti vhodné pro vaření, pečení apod. Podle potravinářů je to způsobeno tím, že stolní másla leží i několik měsíců v mražácích. V době kdy jsou přebytky bylo vyrobeno, zabaleno , mraženo a pak dodáno na trh.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce ale podobné výmluvy odmítá. Zaměstnanci Tesca i na výslovný dotaz, jak je to s trvanlivostí čerstvého másla spotřebitele ujišťovali, že je vše v pořádku. Vedení společnosti Tesco slibuje, že nejpozději zítra ráno nebudou tato másla už v prodeji

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz