Zpravodajství

Únosci podnikatelů byli dopadeni

Únosci podnikatelů byli dopadeni
Zdroj: TV Nova

Policisté zadrželi nebezpečnou skupinu, kterou podezřívají z přepadávání podnikatelů a krádeží. Podle Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu mohou mít muži na svědomí až kolem 50 zločinů. Kriminalisté činnost gangu sledovali od loňského října. Tento týden získali informace, že muži plánují přepadení ředitele významného podniku v Českých Budějovicích.

Trojice zločinců byla nakonec dopadena. Útvar rychlého nasazení překazil jejich plán přepadnout dalšího podnikatele. Podle našich informací měl být jejich obětí Vladislav Bříza, ředitel firmy Koh-i-nor. 

"Udělali jsme vše pro to, aby nedošlo k újmě na zdraví poškozeného muže," uvedla Blanka Kosinová, mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu.

Trojice mužů byla na loupežná předávání velmi dobře vybavená. "Věděli jsme, že budou ozbrojení, používají masky, vysílačky, vesty. Vytipovali si podnikatele, přepadli je, přepadávali vozy, bankomaty," řekla Kosinová.

Muži teď zřejmě skončí ve vazební věznici, hrozí jim až 12 let vězení.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz