Zpravodajství

Pracovníci Setuzy chtějí protestovat před vládou

Pracovníci Setuzy chtějí protestovat před vládou
Zdroj: TV Nova

Asi tisícovka zaměstnanců ústecké Setuzy nedostala celou výplatu za prosinec. Kvůli nařízné exekuci se podnik dostal do vážné ekonomické krize. Firma vyplatila jen padesát procent mzdy a zbytek slibuje do týdne. Pokud se tak nestane, uvažují zaměstnanci o demonstraci před úřadem vlády.

Setuza chce teď získat peníze také prodejem některých ochranných známek.

Nad Setuzou se stahují mračna. Podnik je v exekuci a jeho zaměstnanci se už dva měsíce bojí o práci. A co je horší - na výplatních páskách teď našli sotva polovinu svého výdělku, manažeři firmy nedostali ani korunu.

Podle vedení firmy se právě kvůli exekuci stala Setuza na trhu nedůvěryhodným partnerem.

Dodavatelé chtějí okamžitě platit faktury a odběratelé mají strach, že pro ně podnik přestane ze dne na den vyrábět zboží.

Podle našich informací je na tom Setuza tak špatně, že uvažuje o prodeji ochranných známek a receptur na některé své tradiční výrobky.

Zbylou část výplaty mají zaměstnanci dostat během příštího týdne. Pokud se ale krize v podniku bude dál prohlubovat, chtějí odboráři svolat demonstraci před úřadem vlády.

Setuza se do problému dostala v polovině listopadu, kdy na ni soud uvalil exekuci kvůli čtyřmilardovému dluhu vůči státu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz