Zpravodajství

Mečiar je po operaci srdce

Slovenský ex-premiér Vladimír Mečiar dnes odpoledne podstoupil dlouho utajovanou operaci srdce. Lékaři mu voperovali několikanásobný by-pass.

Podle Mečiarových kolegů dopadl zákrok dobře. Zdravotnický personál na žádost premiéra celý den dohlížel na to, aby se k němu nedostali novináři. Vedení Středoslovenského ústavu srdečních a cévních chorob, v němž se měl Mečiar chirurgickému zákroku podrobit, zatím informaci nepotvrdilo.

Někdejší slovenský premiér Mečiar je předsedou slovenské Lidové
strany-Hnutí za demokratické Slovensko (LS-HZDS), jež je součástí vládní koalice. Čtyřiašedesátiletý politik absolvoval v minulých dnech závěrečná předoperační vyšetření. Podle nepotvrzených informací mu měli lékaři voperovat by-pass, tedy přemostění zúženého místa na tepně cévní spojkou.

O zdravotních problémech slovenského politika se hovoří již další dobu. V prosinci mu lékaři doporučili, aby se vyvaroval stresu a zvýšené námahy. V posledních týdnech se již šéf LS-HZDS neúčastnil politických jednání.

Zdravotní problémy měl Mečiar již v minulosti. V prosinci 2005 se léčil z těžkého zápalu plic, o rok dříve se léčil v Košicích s problémy s dýcháním a s páteří.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz