Zpravodajství

Sbírka pro rodinu zabitého hasiče zarazili nadřízení

Sbírka pro rodinu zabitého hasiče zarazili nadřízení
Zdroj: TV Nova

Veřejná sbírka, která měla pomoci rodině po hasiči zabitém při nedávné vichřici, byla zrušena. Jeho spolupracovník, který ji založil, se totiž zalekl toho, že by mohla být nelegální. Právníci však tvrdí, že vše bylo v pořádku. Sbírka tak bude zítra pokračovat. Ovšem na účet jednoho z pozůstalých.

Byla to noc, na kterou nikdo z hasičů v České Lípě jen tak nezapomene. Osmatřicetiletý Dušan Lipovský vyjel s kolegy odstranit spadlý strom ze silnice. Jenže pod jedním ze stromů zemřel.

Po hasiči tu zůstaly dvě děti a jeho družka v osmém měsíci rizikového těhotenství. Protože nebyli manželi, přichází i o 200 tisíc korun vdovského příspěvku. Formuje se veřejná sbírka, která by jim měla pomoci. Koordinátor sbírky se obrací na ředitele českolipských hasičů.

Ten ale neměl zájem na spolupráci, nedal nám ani kontakt na nějakého hasiče. Takže jsme nakonec našli hasiče z Liberce. Účet se podařilo založit ještě týž den a sbírka hasič hasičovi se rozběhla.

Jenže den nato přišla studená sprcha. Hasič si vše rozmyslel. Měl prý pochybnosti o legálnosti sbírky. A ta ze dne na den skončila. Za vším prý stálo vyjádření tamního ředitele, který údajně varoval na účasti ve veřejné sbírce kvůli možným právním nesrovnalostem.

Podle námi osloveného právníka bylo ale vše v pořádku. Rozhodně neměl důvod, aby ustupoval od toho svého záměru. Hasiči se teď zlobí, protože nevědí, kam mají peněžní pomoc poslat.

Koordinátorovi sbírky se podařilo spojit s pozůstalými. Peníze od zítřka poputují přímo jim. Peníze, které na starý účet doputovaly, budou buďto vráceny dárcům, anebo převedeny na nový účet.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz