Zpravodajství

Falešná identita pomáhá mladíkovi krást tržby obchodů

Falešná identita pomáhá mladíkovi krást tržby obchodů
Zdroj: TV Nova

Teď vám ukážeme mladíka, který se nechává zaměstnat jako pokladní v různých obchodech a krade tržby. Pokaždé předkládá falešné doklady. O značné peníze svérázným způsobem připravil už několik supermarketů. Policie po něm pátrá a hrozí mu až tři roky vězení.

Na zveřejněných fotografiích je zachycen zloděj přímo při činu. Kamera ho zachytila, jak odchází na přestávku, ale místo svačiny si v podpaží odnáší celou pokladnu. První den v zaměstnání mladík využívá k obhlídce terénu. Teprve pak zaútočí.

Hned následující den si odnesl pokladnu, ze které potom odcizil částku téměř 50 tisíc korun a odešel pryč. Na kolegy většinou zloděj působí jako zodpovědný pokladní. Nikdo neměl zatím ani sebemenší podezření, že jde o zkušeného kasaře. Působil celkem důvěryhodně.

Obchodní domy se netají tím, že pokladních mají velice málo. Výběrovým řízením musel mladík projít jako všichni ostatní před ním a vždy byl úspěšný. Vedení obchodů říká, že žadatelé vyplní dotazník a ověří se z dokladů totožnosti, jestli opravdu údaje souhlasí. 

Podle policie měl mladík pokaždé vystupovat pod jiným jménem a v době, kdy se nechal zaměstnat, tak zřejmě předložil falešné doklady.  Záběry z průmyslových kamer potvrdily, že mladík má na svědomí už několik supermarketů i na Slovensku. Škody jdou podle předběžných odhadů do statisíců korun.

Fantom obchodních domů by mohl jen za krádeže u nás vyfasovat až tři roky odnětí svobody. Pokud by mu byly prokázány i jiné trestné činy, bylo by to mnohem více.

 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz