Zpravodajství

Martin Němec chystá horor s Jurajem Herzem

Martin Němec chystá horor s Jurajem Herzem
Zdroj: Korzo

Muzikanta Martina Němce (49) si už celá léta lidé spojují především se skupinou Precedens a její zpěvačkou Bárou Basikovou. Už méně je známo, že vystudoval malířství a je i literárně činný. Nyní podle jeho scénáře chystá nový celovečerní film režisér Juraj Herz. Natáčet začne v létě.

"Samozřejmě jde o horor," naráží Martin Němec na režisérovu slabost pro hrůzostrašné příběhy. "Vlastně si tím splním svůj dávný sen, protože jsem vždycky chtěl skládat muziku k nějakému hororu. Nikdy mi to ale nikdo nenabídl, tak jsem si ten film musel holt vymyslet sám. Mám ho hotový už pár let, ale teď je tu produkce, která si ho vybrala, a hlavně Pan režisér s velkým P, který se ho ujme."

Martin Němec si od filmu hodně slibuje už proto, že okamžitě poznal, že má podobný vkus jak slavný režisér. "Jsem z toho nadšený. Máme totiž oba podobně extrémní vkus, takže myslím, že výsledkem bude pořádný psychohoror. Docela velký ztráty na životech, ale o hektolitrech krve to opravdu není. S panem režisérem se lišíme jen v takových detailech. Například když si do scénáře vymyslím osm postižených dětí a říkám si, jestli jsem to nepřehnal, přijde on s tím, že jich tam musí být čtyřicet," směje se Martin Němec.

Ve filmu uplatní i původní profesi
"Vystudoval jsem Akademii výtvarných umění a malování mám opravdu rád, a dodnes. Hrdinou filmu je malíř, takže se tam budou logicky objevovat i obrazy... ale ne, víc už neprozradím," zarazí se Martin Němec.

Malířství se ale věnuje i mimo hranice filmu a nyní připravuje výstavu obrazů v Týnu nad Vltavou. "Vernisáž se koná 26. května a teď mi volali, že právě dobudovali novou, větší galerii. Takže si budu muset trochu zamalovat. Ale vůbec mi to nevadí, malování je pro mě úleva a elixír. Jsem u něj totiž sám... bez kapel, zpěvaček... ," zasnil se šéf Precedensu.

Odpočívat moc neumí
"Jsem docela pilný, nečinnost mě baví tak dva dny a pak už šílím," přiznává Martin Němec. "Když jsem u moře, pátý den se tam už fakticky mořím a zachraňují mne stohy knížek. Nejlépe relaxuju na chalupě na Malé Skále - tam si občas i zajdu na ryby. Ale nejsem žádný fanatický rybář, dokonce ani konzument ryb ne. Minulý rok jsem chytil asi tři pstruhy. Dva z nich jsou ještě, tuším, v mrazáku doteď. Když už, tak si dám raději frutti di mare a to není zrovna pro Jizeru typická parketa."
Jako správný Malostraňák si Martin Němec zajde raději někam do hospody na dobré pivo.
"Jsem takový denní workoholik a noční alkoholik," dumá Martin Němec.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz